« Travanj 2024 »

Autor: Dubravka Kocanjer, 16. 12. 2018.

Ispred Centra za odgoj i obrazovanje djece i mladeži – Karlovac kao stručni suradnik socijalni radnik sudjelovala sam na kontaktnom seminaru „What to do in KA2? A Contact Making Seminar focusing on School Exchange Partnerships with an emphasis on Inclusion“ u Irskoj, u Dublinu - Malahaid, u razdoblju od 6. do 8.12.2018.g. Seminar je bio međunarodnog karaktera – sudjelovale su države s područja EU, sudionika 50 – od toga 3 iz RH, radni jezik engleski, u organizaciji Leargas (irske nacionalne agencije) u suradnji s Agencijom za mobilnost i programe EU.

Seminar je bio namijenjen početnicima i iskusnijim ustanovama koje žele produbiti svoja znanja o Ključnoj aktivnosti 2 te razviti kvalitetne projektne prijedloge i pronaći partnere za suradnju. Poseban naglasak je bio na inkluziji stoga je seminar bio otvoren za sudionike iz odgoja i općeg obrazovanja, a namijenjen odgojno-obrazovnim djelatnicima koji rade s učenicima u dobi od 12 do 18 g. s posebnim naglaskom na djelatnike koji rade s učenicima ugrožena socio-ekonomskog statusa te s učenicima s teškoćama u razvoju.

Obzirom da naša škola trenutno sudjeluje u provođenju KA1 projekta „Inkluzija 21. stoljeća traži nova znanja“ želja nam je nadograditi naš projekt u budućnosti kroz KA2 projekte koji će biti u skladu s mogućnostima i potrebama naših učenika zbog čega sam se i odlučila (uz podršku projektnog tima naše škole) da se javim na natječaj za ovaj kontaktni seminar kako bih upoznala potencijalne partnere za suradnju.

Stručni suradnik socijalni radnik:

Marija Luketić, mag.soc.rada